سرعین به جهت داشتن چشمه‌های آب گرم متعدد معروف است و همه ساله در فصل تابستان پذیرایی ایرانگردان و جهانگردان فراوانی است . در این شهرحدود ۲۵۰ هتل – هتل آپارتمان و مهمانسرا وجود دارد . علاوه بر این مردم منطقه خانه‌های مسکونی و ویلاهای خود را به عنوان مهمانپذیر اجاره می دهند. یکی از این آبدرمانی ها که در چند سال اخیر توانشته به شهرت جهانی دست یابد ؛ مجموعه آبدرمانی ایرانیان است.

مجتمع آبدرمانی سرعین ایرانیان در سال همت مضاعف ، کار مضاعف به مناسبت گرامیداشت آزادی خرمشهر در زمینی به مساحت ۲۲ هکتار درتاریخ سوم خرداد ماه سال ۱۳۸۹ با حضورجمعی از مسئولان افتتاح و به بهر برداری رسید.

این مجموعه دارای امکانات متعدد از قبیل : استخر آبگرم معدنی با ظرفیت ۵۰۰ متر مکعب ، استخر جوانان با ظرفیت ۲۵۰ متر مکعب و استخر کودکان با ظرفیت ۱۰۰ متر مکعب ، سونای خشک ، بخار ، جکوزی های چندنفره و بخشهای ورزشی و درمانی در مساحتی بالغ بر ۴۶۰۰ متر مربع یکی از بزرگترین مجموعه های آبدرمانی در سطح کشور و منطقه می باشد.
مجموعه آبدرمانی سرعین ایرانیان، امنیت ، آرامش،نشاط، بهداشت و تندرستی را با بکارگیری آخرین فناوری های روز دنیا برای شما میهمان گرامی به ارمغان آورده است. این مجموعه شامل قسمتهای مختلفی است که در عکس زیر و در ادامه مطلب به آنها اشاره می شود.

آبدرمانی ایرانیان
امکانات مجموعه:

۱- استخر آب گرم معدنی:

با ظرفیت ۴۵۰ متر مکعب مفید جهت درمان درد های مفاصل، رماتیسم و آرامش بخش اعصاب می باشد. آب آن ترش مزه و کمی بودار است. ترکیبات آن کربنات ، بیکربنات ، کلروره ، سولفات و کاتیونهای آن کلسیم ، منیزیم ، سدیم و پتایسم می باشد . هدایت الکتریکی برای ۲۵ درجه حرارت ۱۳۰۰ و PH آن ۶/۵۸ ، باقیمانده مواد خشک شده از تبخیر آب آن ۶۸۷ میلیگرم در لیتر بوده و آب آن در ردیف آبهای کلروره ، بیکرنات سدیک و کلسیک کرم  و دمای متوسط آن ۴۲ درجه سانتیگراد می باشد.

 

DSC01033

DSC01031
۲- استخر جوانان:

با ظرفیت ۲۵۰ متر مکعب مجهز به سیستم تولید موج با بکار گیری آخرین فناوری تصفیه و ضدعفونی آب معمولی با دمای ۲۵ درجه سانتیگراد ،امید است که محیطی شاد و هیجان بخش برای شما هموطن گرامی باشد.

DSC01034
۳-استخر کودکان:
DSC01038 با ظرفیت ۱۰۰ متر مکعب با بکارگیری آخرین فناوری تصفیه و ضدعفونی آب  مجهز به سرسره آبی محیطی امن  آرام و شاد را برای کودک شما فراهم می آورد.

۴-  جکوزی:

ماساژ در زیر آب از روش­های درمانی بسیار مؤثر در رفع درد عضلات، مفاصل و استخوان­ها می ­باشد. استفاده کنندگان از جکوزی در داخل حوضچه قرار می ­گیرند و اعضاء بدن خود را به تناوب در مسیر فواره ­های زیر آب قرار می­ دهند. این مجموعه مجهز به ۵ واحد جکوزی مجزا با ظرفیت ۳۰ نفر ساخته شده براساس آخرین استاندارد های روز دنیا می باشد.

۵- سونا خشک و بخار

هم زمان با گرم شدن تدریجی بدن، گرمای محیط را خون از سطح بدن به خود گرفته و به قسمت­های درونی منتقل می­کند. این جریان پیوسته تا جایی ادامه می­یابد که گرمای بدن به اوج می­رسد و به محض آن که عمل تعریق شروع شود، درجه حرارت بدن پایین می­آیدو موجب دفع سموم مختلف بدن می­شود. سونا سبب تحریک و تهیج سلسله اعصاب و غده­ها شده و در اثر انقباض و انبساطی که بوجود می­آید، خود نوعی ورزش عمومی برای اندام­های داخلی بدن می­باشد و در ایجاد حالاتی از نشاط و انبساط خاطر، خوشنودی، بهبود افسردگی و پژمردگی و هم چنین در افزایش فعالیت سلول­های ذهنی مؤثر است.

 

آبدرمانی ایرانیان

توصیه می­شود از کل زمان استفاده از استخر ۷۵% اول به شنا کردن اختصاص یابد و ۲۵% وقت مابقی به استفاده از سونا اختصاص داده شود. مدت زمان استفاده از سونا برای افراد تازه کار ۵ تا ۶ دقیقه در جلسات بعدی تا ۱۵ دقیقه و برای افراد سالمند بیش از ۵ دقیقه توصیه نمی­شود

۶-حوضچه آب سرد:

تعداد دو دستگاه حوضچه در دمایی استثنایی تهیه شده است و محل قرار گرفتن آن در نزدیکی سونای بخار و خشک است . می توانید پس از ورزش در بخش های دیگر مجتمع، با وارد شدن به این حوضچه به اعصاب و روان خود آرامش بخشید . این حوضچه برای تعادل اعصاب توصیه می شود. آب این حوضچه بسیار تمیز و با دمایی سرد و کنترل شده است و با سیستم های هوشمند، کیفیت آب این حوضچه مرتبا تنظیم و اندازه گیری   می شود.

DSC01032

توصیه می شود در هنگام غوطه ­ور شدن در حوضچه آب سرد سر و تمام بدن در زیر آب قرار گیرد در غیر این صورت اختلاف دما بین سر و تنه اختلالاتی را بوجود می­ آورد.

۷-    رختکن براساس آخرین استانداردهای بهداشتی ( آنتی باکتریال)

DSC01016

۸- دوش
آبدرمانی ایرانیان
۹- جا کفشی

DSC01011

آبدرمانی ایرانیان

 

۱۰- مسجد

DSC01000۱۱- پارکینگ

DSC00998۱۲- حیاط

DSC01006 DSC00994