مراکز رفاهی تفریحی

دهکده گردشگری حیران

نویسنده ardabil

دهکده گردشگری حیران
طرح احداث دهکده توریستی حیران (تله کابین) از سال 1384 و در مدت 6 سال توسط سرمایه گزار بخش خصوصی آقای احمد علی رستمی نمین آغاز شد و در سال 1390 شروع به کار کرد. این دهکده توریستی با صرف هزینه ای معادل 250 میلیارد ریال همچنان به تجهیز و تکمیل جهت ارایه خدمات تفریحی و گردشگری به میهمانان و گردشگران محترم در حال انجام است.
مجموعه توریستی و گردشگری حیران در 35 کیلو متری جاده آستارا به اردبیل در حاشیه کوهستان زیبا و دیدنی حیران در منطقه ای معروف به حاجی امیر حد مرزی بین استانهای اردبیل و آستارا و کشور جمهوری آذربایجان قرار دارد و از سمت ایستگاه بالا به جنگل مشهور فندقلوی شهرستان نمین منتهی می شود.
از چشم اندازهای زیبای این مجموعه توریستی می توان به قلعه شیندان یا شندان که آثار مهم تاریخی زمان ساسانیان و متعلق به ایران آن زمان بوده می باشد که در حال حاضر در اراضی کشور آذربایجان قرار گرفته است. نام دیگر این قلعه معروف به گور بابک می باشد که در طول مسیر حرکت تله کابین از داخل کابین ها و همچنین ایستگاه بالا به راحتی قابل مشاهده است.
زمینه فعالیت های شرکت تله کابین حیران:
خط تله کابین، کارتینگ، ترامبولین، رستوران، کافی شاپ، چایخانه سنتی، و آلاچیق ها و آب نما در بالاترین نقطه جهت مشاهده مناظر طبیعی و زیبای گردنه حیران، پارکینگ، فضای سبز و مجموعه تجاری با کالای منحصر به فردش می باشد.
تمامی دستگاه های تله کابین حیران از نظر تکنولوژی ساخت جزء پیشرفته ترین و ایمن ترین دستگاه های موجود می باشد که از کشور اتریش و شرکت Doppelmayr به خریداری شده اند که از سازندگان بنام و برتر تله کابین در جهان می باشد.
طول خط تله کابین حیران 1752 متر و ارتفاع آن از سطح دریا 1730 متر و اختلاف ارتفاع بین دو ایستگاه در حدود 500 متر می باشد. حد اکثر سرعت کابین ها از m / s 6 و ظرفیت جابجایی در یک ساعت 1350 نفر می باشد.
تعداد کابین ها 33 عدد می باشد که از این تعداد 30 عدد کابین معمولی با ظرفیت 6 نفر و 3 عدد کابین مخصوص VIP با ظرفیت 3 نفر می باشد.

طرح های توسعه آینده در این پروژه:

احداث هتل جهت اقامت گردشگران عزیز در سایت بالا که به جنگل زیبای فندقلو نمین منتهی می شود. شهر بازی، استخر و راه اندازی سورتمه ریلی از جمله طرح های بعدی دهکده گردشگری حیران می باشد. این شرکت همچنین آماده همکاری یا مشارکت در زمینه ایجاد طرح های فاز دوم و سوم که شامل موارد ذیل است می باشد.
1: سورتمه ریلی
2: 5 هتل ستاره
3: سوئیتهای اقامتی
4: استخر چند منظوره
5: شهر بازی سرپوشیده و رو باز
6: واحد های تجاری، صنایع دستی و رستوران

www.telecabinheyran.com

درباره نویسنده

ardabil

ارسال نظر


+ 8 = ده