خبر

بزرگترین پرونده جعل و تقلب در نظام مهندسی و شهرداری منطقه ۲اردبیل

نویسنده ardabil

سو استفاده انبوه سازو بزرگترین پرونده جعل و تقلب در نظام مهندسی و شهرداری منطقه ۲اردبیل :
‎ در این روزهای پاییزی هوا به سردی میگراید سو استفاده یک نفر انبوه ساز از خلاء های قانونی و عدم نظارت مسولین امر بر رفتار زیر مجموعه شان ، بار دیگر خبرساز شده و جامعه انبوه سازان ساختمان در اردبیل را در شوک فرو برده است .
ماجرا از این قرار است که شخصی بنام ( م-موسوی ) قطعه زمینی واقع درشهرک کوثر اردبیل را در اختیار آقای مهندس  (م- خیرخواه)می گذارد تا مطابق قرارداد مشارکت در ساخت فیمابین ، اقدام به احداث بنا براساس ضوابط و مقررات شهرسازی و نقشه مصو ب نظام مهندسی نماید .متاسفانه آقای مهندس ( م-خیرخواه ) که خود از اعضای سازمان نظام مهندسی اردبیل می باشد در اولین وهله و برای گرفتن نقشه وپروانه اقدام به جعل سند زمین مذکور و انتقال آن بنام همسرش خانم (پ-عسلی صاف) می نماید وسپس با همین سند زمین را به اسم مهندس ( ر) کرده تا از این طریق با دور زدن قانون و فریب نظام مهندسی از هزار متر مربع سهمیه رایگان مهندسین استفاده نمایند . نقشه طراحی شده برای زمین مذکور و مصوب در سازمان نظام مهندسی استان به متراژ ۱۰۰۵مترمربع می باشد اما موضوع به همین جا ختم نمی شودبلکه این شخص (م -خیرخواه) ضمن فریب دادن عوامل شهرداری منطفه ۲ اردبیل و با استفاده از روابط برای نقشه ساختمانی مصوب نظام مهندسی به متراژ ۱۰۰۵ مترو با ۷سقف ؛ اقدام به اخذ پروانه ساختمانی با۱۴۶۹متر مربع زیربنا و با۹سقف می نماید که حدود 500 مترمربع از نقشه مصوب نظام مهندسی برای زمین مذکور بیشتر است ..!!!
گفته میشود این بزرگترین جعل پرونده در شهرداری منطقه ۲ اردبیل می باشد همچنین بنا به اظهاربرخی منابع در شهرداری اردبیل ، با مراجعه وشکایت صاحب ملک به بازرسی و حراست شهرداری منطقه ۲ پرونده ای تشکیل شده است. مالک ضمن شکایت  در شهرداری اردبیل ودادگاه  ، موضوع شکایت از متقلبین وجعل  اسناد، دربازپرس شعبه اول  دادسرای عمومی وانقلاب شهرستان اردبیل مورد برسی است.

همچنین بنا به اظهار نظر متخصصین امر و مهندسین سازه بعلت عدم مطابقت ساختمان اجرا شده با نقشه مصوب ، ساختمان مذکور تحمل مقاومت در برابر فشارهای وارده منجمله زلزله را نخواهد داشت .با توجه به اینکه متقلب پروژهای زیادی در منطقه ۲شهرداری اردبیل دارد ،ایا پروژهای دیگرهم سرنوشت این پروژه را دارد؟
وحال سوال اینجاست چه کسی یا کسانی مسولیت اینگونه سهل انگاری و بی مبالاتی در دو نهاد بزرگ شهر را خواهد پذیرفت و آیا کسی پاسخگوی هدر رفت منابع سرمایه گذار و هزینه های انجام گرفته برای احداث ساختمان که به نوعی سرمایه ملی می باشد خواهد بود. و اینکه ایا دست اندکاران امر ،سازمان نظام مهندسی ،شهرداری و سایر دستگاههای ذیربط زمانی که با کوچکترین زلزله ساختمان نشست کرده و بر سر ساکنین آوار گردد پاسخگو خواهند بود .؟! تخلف در ساخت کلیه ساختمانها در اصل خیانت به جان مال مردم شریف این مرز بوم میباشد.

 

رضا  صفوی

rizaa.safavii@gmail.com

imageimage (9)

درباره نویسنده

ardabil

ارسال نظر


7 + هشت =